Sportif Etkinlikler

KULÜPLERİMİZ

  • Badminton
  • Tenis
  • Tekvando
  • Basketbol
  • Piyano
  • Gitar
  • Resim
  • Satranç
  • İngilizce Drama
  • MUN

SPORTİF KÜLÜPLERİMİZ
JİMNASTİK (Anasınıfı, 1, 2, 3 ve 4. Sınıflar) Kulübümüzün amacı bütün sporların temeli olan jimnastiği öğrencilerimize sevdirmek ve yapılacak olan çalışmalarla kuvvet, esneklik ile birlikte grupla disiplinli ve düzenli hareket edebilme becerisini ve estetik bir vücut duruşunu kazandırmaktır. Derslerimizde; jimnastik sporunun temelini oluşturan çalışmalar ve yılsonunda sergilediğimiz gösterilerimizin koreografi çalışmalarını yaparak çalışmalarımızı keyifli bir şekilde sürdürmeyi planlamaktayız.

BADMİNTON (Anasınıfı, 1, 2, 3 ve 4. Sınıflar) Kulübümüzün amacı; öğrencilerimizin hem hız, hem de estetik bir spor dalıdır. Badminton, vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olan ve vücudun enerji seviyesini arttıran bir spor dalıdır. Özellikle gelişim çağında ki çocukların kas ve kemik gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, Badminton Kulübü ile hem profesyonel bir spor dalı ile ilgileniyor, hem de eğlenceli vakit geçiriyorlar.

TENİSİ (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Kulübümüzün amacımız; öğrencilerimizin el göz koordinasyonlarını, tepki verebilme yeteneklerini, reflekslerini geliştirip güçlü esnek bacak kaslarına sahip olmalarını sağlamak ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktır.

SPORTİF KÜLÜPLERİMİZ
TEKVANDO (Tüm Kademelerde), Kulubümüzün amacı; öğrencilerimizin fiziksel dövüş becerilerinden daha fazlasını öğreten en sistematik ve bilimsel Kore geleneksel dövüş sanatlarından biridir. Bedenimizi ve zihnimizi eğiterek ruhumuzu ve yaşamımızı geliştirmenin yollarını gösteren bir disiplindir. Bugün, uluslararası bir üne kavuşan ve Olimpiyatlardaki resmi oyunlar arasında yer alan küresel bir spor branşıdır. Tae-Kwon-Do sporcuların kendine olan öz güvenini artırarak toplumda kendisini ifade etmesi ve liderlik vasfının gelişmesini sağlar.

BASKETBOL (3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Basketbol Kulübü olarak amacımız; öğrencilerimize seviyelerine göre tanıtıcı, geliştirici ve hazırlayıcı programlar uygulayarak basketbol kültürünü aşılamaktır. Küçük sınıflarda çalışmalarımızı temel bilgiler üzerine kurarak önümüzdeki dönemlere altyapı hazırlamaktayız. Bu bilgi ve becerilerin yanı sıra öğrencilerimize işbirliği içinde çalışma, sosyal iletişim kurma, arkadaşlık ve dayanışma konularında da rehberlik etmekteyiz.

İSTEK Osmaniye Okulları
Okulumuz Kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyetin değerlerini savunan ve Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri olan Yeditepe Üniversitesini de bünyesinde barındıran İstek Vakfı’na ait İSTEK Okulları imtiyaz hakkını alarak İSTEK Osmaniye Okulları ismi ile eğitim öğretim sürecine devam etmektedir.
HAKKIMIZDA