Eğitim Gezileri

Kültür ve Eğitim Gezileri

Okulumuzun Kültür ve Eğitim Gezileri her yaş ve sınıfa göre kazanımlar üzerinden kurgulanmış, yaşayarak, deneyimleyerek ve eğlenerek öğrenme modelini hayata geçiren, öğrencilerimizin ülkemizin ve dünyanın kültürünü yakından tanımasını destekleyen geziler olarak planlanır ve uygulanır.

Eğitim öğretim yılı başından itibaren İstek Okulları olarak düzenleyeceğimiz gezilerimizi; Bilimsel, Sanatsal, Kültürel ve Sportif olmak üzere gruplara ayırdık.

Düzenleyeceğimiz gezilerde öncelikli amacımız, öğretim kadromuzun desteğiyle öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Gezilerimizin okuldaki eğitimi desteklemesi, eğitimin sınıf dışında da devam etmesi için fırsat yaratacağız. Öğrencilerimizin okul içinde yaptığı çalışmaları yurtdışı organizasyonlarda da sergilemesini sağlamaya çalışacağız.

Öğrencilerimizin gezilerde yeni arkadaşlıklar kurmasına, yeni spor branşlarıyla tanışmasına, yeni yerler görmesi ve yeni kültürleri tanımasına kısacası dünya insanı olmalarına yardımcı olmak için çalışacağız.

Farklı seçenekler sunarak öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre tercih yelpazesini genişlettik.

Yurtiçi ve dışında yapacağımız eğitim gezilerimize, kamplarımıza ve etkinliklerimize onları bekliyor, katılımınızı önemsiyoruz.

İSTEK Osmaniye Okulları
Okulumuz Kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyetin değerlerini savunan ve Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri olan Yeditepe Üniversitesini de bünyesinde barındıran İstek Vakfı’na ait İSTEK Okulları imtiyaz hakkını alarak İSTEK Osmaniye Okulları ismi ile eğitim öğretim sürecine devam etmektedir.
HAKKIMIZDA