Sanatsal Etkinlikler

“MÜZİK GİTAR”

Öğrencilerimiz müzik dersinde gitarın oluşum yapısını, ölçülerini ve bölümlerini tanıma, öğrencinin fiziksel özelliklerine uygun gitarın tutuş pozisyonun belirlenmesi, parmakları çalma pozisyonda konumlandırma, arpej teknikleri ve akor öğreniyorlar.

Gitar: Gitarın oluşum yapısını, ölçülerini ve bölümlerini tanıma. Öğrencinin fiziksel özelliklerine uygun gitarın tutuş pozisyonun belirlenmesi. Çalgı öğrenme süreci, çalgı öğrenme sürecinde sistemli ve düzenli çalışma alışkanlığı edinmenin önemi, klasik gitarın gelişimine tarihsel bakış, gitar çalma pozisyonuyla ilgili çeşitli yaklaşımlar, parmakları çalma pozisyonda konumlandırma ve temel hareket mekaniği, parmak bağımsızlığına yönelik çalışmalar,

“DEVLET HASTANESİ KADINLAR GÜNÜ”

Dünya Kadınlar Günü kapsamında öğrencilerimizin müzik performans sunumları Osmaniye Devlet Hastanesi Çalışanlarına sunum yapıldı.

“DÜNYA SU GÜNÜ VELİ ATÖLYESİ”

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında hafta sonu Anasınıfı öğrencilerimiz velileri ile t-shirt boyama etkinliği gerçekleştirdiler. Getirdikleri beyaz t-shirtlerin üzerine su günü konseptli tasarımlar yaparak eğlenceli dakikalar geçirdiler. T-shirtlerini tamamlayan öğrencilerimiz 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında giyerek o günün önemini yapılan tasarımlarla sergileme fırsatı yakalayacaklar.

“RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ”

Osmaniye Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ilkokullar arası ‘Hayvan Sevgisi’ konulu can dostlarımız resim yapma yarışmasında 4. Sınıf öğrencimiz Sare KOÇ 3. olmuştur.
Öğrencimiz, Sayın Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından plaket, madalya ve 100 tl hediye çeki ile ödüllendirilmiştir. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“ÖĞRENCİMİZİN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ”

Kadınlar Günü kapsamında 11. sınıf öğrencimiz Özlem Aksoy’un “Kişisel Resim Sergisi’nin” açılışını okulumuzun lobi katında Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik gerçekleştirdi.
Okulumuz Öğrenci Meclisi kadın öğretmen ve çalışanlara sürprizler hazırladılar. Özenle hazırladıkları masayı balonlarla, çiçeklerle süslediler. Kendi el emeği yaptıkları cup kekleri ikram ettiler ve kadın idareci, öğretmen ve çalışanlara karanfil dağıttılar.

DEVLET HASTANESİNDE RESİM SERGİSİ”

Kadınlar Günü kapsamında resim kulübü öğrencilerimizin tuval üzerine akrilik boya çalışmaları Osmaniye Devlet Hastanesi’nde sergilendi.

İSTEK Osmaniye Okulları
Okulumuz Kuruluşundan bu yana Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyetin değerlerini savunan ve Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri olan Yeditepe Üniversitesini de bünyesinde barındıran İstek Vakfı’na ait İSTEK Okulları imtiyaz hakkını alarak İSTEK Osmaniye Okulları ismi ile eğitim öğretim sürecine devam etmektedir.
HAKKIMIZDA